Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Complexul Colosseum

144 posts, 73690 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 11
 
 

📖 Pagination options
Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) Dominatrix

francezu72 wrote:
de ce atatea mall-uri in bucuresti...am numarat vreo 8...sa ma corecteze cineva daca am gresit
nu cred ca in alte orase europene exista atatea mall-uri  :P
Exista orase cu si mai multe mol'uri, nu asta e problema. Problema e cum se va ajunge la el, fiindca avand in vedere experienta anterioara cu alte Mol'uri din oras, mai mult ca sigur va fi ca un magnet pentru popor. Ar fi o mare porcarie sa nu se prelungeasca tramvaiul pana acolo, mai ales ca exista si proiect, aprobat de Primarie + largirea si strapungerea strazii 16 Februarie pana in Sos. Chitilei. Supralargirea s-a terminat, dar de strapungere s-au apucat?

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) francezu72

strada 16 Februarie abea o terminasera de asfaltat prin august

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) Razvan

Poze noi ceva de acolo? Am trecut pe acolo saptamana asta si Benzinaria OMV este aproape gata. Mai trebuie puse Pompele si de finisat magazinul in schimb la Leroy Merlin nu se misca mai deloc, am observat ca tot sapa niste gropi ca de fundatie intre piloni pe care iau pus.

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) shoppy

Pai uite pozele de mai sus de la Razvan, a inceput sa apara padurea de stalpi de sustinere.
Nu cred ca Baumax are legatura, sunt despartite de strada Aeroportului si ruinele fabricii de bere.
Da, Omv-ul e aproape gata.

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) catalinm

stati linistiti: mai urmeaza un mall in Laromet ca doar e pe alta strada (buc noi)
cu leroy deschide si un carrefour (faza a 2a) asa ca fara investitia primariei in infrastructura (pod, tramvai, giratorii) va fi f dificil.

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) catalinm

jailor wrote:
Este in sfarsit un mall bine amplasat, adica la preiferie. In capitalele lumii civilizate mallurile nu sunt in oras ca la babuinii de romani. Ce public va avea?...pai toti smekerii din Mogosoaia apoi cartierele Pajura, Chitila, Bucurestii Noi, Ion Mihalache de la chibrit pana la Victoriei, toate comunele din partea aia, Buftea...sunt clienti.

cel mai mare mall din europa de est (pana prin 2002) este in budapesta langa una dintre gari, deci destul de central; e o exceptie, desigur.

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) francezu72

catalinm wrote:
stati linistiti: mai urmeaza un mall in Laromet ca doar e pe alta strada (buc noi)
cu leroy deschide si un carrefour (faza a 2a) asa ca fara investitia primariei in infrastructura (pod, tramvai, giratorii) va fi f dificil.


stiam si eu de un mall si un crtier rezidential in locul fabricii laromet...dar sa anulat totu...nu am vazut sa se mai fi lucrat...sper sa nu se mai faca...e de ajuns cel din chitila

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) subway guru

catalinm wrote:
jailor wrote:
Este in sfarsit un mall bine amplasat, adica la preiferie. In capitalele lumii civilizate mallurile nu sunt in oras ca la babuinii de romani. Ce public va avea?...pai toti smekerii din Mogosoaia apoi cartierele Pajura, Chitila, Bucurestii Noi, Ion Mihalache de la chibrit pana la Victoriei, toate comunele din partea aia, Buftea...sunt clienti.

cel mai mare mall din europa de est (pana prin 2002) este in budapesta langa una dintre gari, deci destul de central; e o exceptie, desigur.

L-am vazut de curand cu ochii mei si pot sa-ti spun ca e absolut oribil...
La kk toti esticii se iau la intrecere cine face cea mai mare oribilitate posibila ever... de Guiness Book la prost gust si imbecilitate maxima...
No comment...

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) ionescu63

Nici eu nu comentez.... :D , dar este un lucru nechibzuit sa faci un mare centru comercial in mijlocul orasului.

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) catalinm

ionescu63 wrote:
Nici eu nu comentez.... :D , dar este un lucru nechibzuit sa faci un mare centru comercial in mijlocul orasului.

absolut de acord cu voi; comentariul meu era ca si altii au facut prostii si se vor mai face cata vreme interesele materiale sunt extrem de importante, asa ca nu suntem noi exceptia; lucruri de genul asta exista si la Paris si la Varsovia samd; chestia cu civilizarea e relativa; pana la urma noi urmam in dezvoltare modele gen ungaria, polonia si nu vestul indepartat
francezu72 wrote:
catalinm wrote:
stati linistiti: mai urmeaza un mall in Laromet ca doar e pe alta strada (buc noi)
cu leroy deschide si un carrefour (faza a 2a) asa ca fara investitia primariei in infrastructura (pod, tramvai, giratorii) va fi f dificil.


stiam si eu de un mall si un crtier rezidential in locul fabricii laromet...dar sa anulat totu...nu am vazut sa se mai fi lucrat...sper sa nu se mai faca...e de ajuns cel din chitila

cica e confirmat pt deschidere in 2012...

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) francezu72

nasol...o sa se duca de tot si zona bucurestii noi

asta e capitalismul...ce sa facem

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) marius baciu

subway guru wrote:
catalinm wrote:
jailor wrote:
Este in sfarsit un mall bine amplasat, adica la preiferie. In capitalele lumii civilizate mallurile nu sunt in oras ca la babuinii de romani. Ce public va avea?...pai toti smekerii din Mogosoaia apoi cartierele Pajura, Chitila, Bucurestii Noi, Ion Mihalache de la chibrit pana la Victoriei, toate comunele din partea aia, Buftea...sunt clienti.

cel mai mare mall din europa de est (pana prin 2002) este in budapesta langa una dintre gari, deci destul de central; e o exceptie, desigur.

L-am vazut de curand cu ochii mei si pot sa-ti spun ca e absolut oribil...
La kk toti esticii se iau la intrecere cine face cea mai mare oribilitate posibila ever... de Guiness Book la prost gust si imbecilitate maxima...
No comment...


In acest caz cred ca este timpul sa transformam Casa Poporului in mall
:mrgreen:

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) Grigore

lucianho wrote:
Fiind vorba aici de mall-uri  si alte constructii de supermarketuri imi permit sa vin si eu in a spune ca Fabrica Timpuri Noi e la "pamant" .Moloz e acuma iar in locul acestei fabrici urmeaza sa se "ridice" construiasca un ansamblu rezidential si un magazin Ikea. Asa am auzit si asa umbla  zvonurile...deci zona se va ridica din punct de vedere rezidential...


Nu se face magazin. Doar zona de birouri si rezidentiala.

 


Re: Strada 16 Februarie si Complexul Colosseum (linia 45) francezu72

cica si la pajura pe locu fostei fabrici de textile se mai face unu :))

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 11
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2292 forum members have written 421603 posts in 5252 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use