Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Bulevardul Timișoara (CET Vest - Razoare) (linia 25)

137 posts, 63352 views
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10
 
 

📖 Pagination options
Re: Bulevardul Timișoara (CET Vest - Razoare) (linia: 25) cris_m

Cred ca nici cand erau tramvaie nu prea a vazut curatenie acest bulevard...

 


Re: Bulevardul Timișoara (CET Vest - Razoare) (linia: 25) alchimistul

Avem deja un exemplu cu o linie care a stat 4-5 ani in paragina si au revenit vagoanele lui 5 dupa o curatare similara. Cu "binecuvantarea" viceprimarului, la pachet cu promisiuni de bucla, modernizare etc. Nu m-ar surprinde o revenire a lui 35 CET Vest - Basarab. Deocamdata nu se misca nimic, niciun santier deschis pentru modernizarile ultimelor linii in UE care constituie un pericol pentru calatori. Nu exclud nicio varianta...

 


Re: Bulevardul Timișoara (CET Vest - Razoare) (linia: 25) Chev Celios

Da, dar pe linia lui 5 nu au stat parcate tirurile.

 


Re: Bulevardul Timișoara (CET Vest - Razoare) (linia: 25) TrainWrecker

Oricum nu mai pot circula p-acolo in starea actuala pentru ca au dezafectat macazul de la Valea Cascadelor.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Bulevardul Timișoara (CET Vest - Razoare) (linia: 25) GPS

Macazul ăla,  e ultima problemă, dacă se vrea se găsește unul pentru a fi montat.

 


Re: Bulevardul Timișoara (CET Vest - Razoare) (linia: 25) shoppy

Sigur exista un teanc de macaze in curte la Sectia Linii.

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Bulevardul Timișoara (CET Vest - Razoare) (linia: 25) Utilizator anonim 2

Oricum actiunea primarului sect. 6 e doar un cocosism gratuit. Pe locul liniei de tramvai nu o sa circule nici o masina: traficul e mic, e suficienta o banda si chiar daca ar fi nevoie de circulatie pe doua benzi, putini s-ar incumeta  sa isi taie cauciucurile pe linia de tramvai.

Am fost ieri sa vad ce se intimpla. Au postat vreo doua masini de la politia locala sa pazeasca spatiul proaspat eliberat si delimitat cu banda galbena. Arata putin mai aerisit, poate si mai curat. Nu stiu cita mizierie era inainte dar daca as veni pentru prima data nu mi s-ar parea ca e atit de curat pe cit se spune.

Dupa parerea mea , daca tot au eliberat spatiul, ar trebui sa reia circulatia tramvaielor. E singura utilizare rationala a spatiului respectiv. Inteleg ca exista o linie sau doua de autobuz in locul tramvaiului si probabil il suplinesc cu succes. Singurul cistig ar fi un pic de economie de motorina si mai putina poluare.

 


Re: Bulevardul Timișoara (CET Vest - Razoare) (linia: 25) Chev Celios

Nu este nici un cocosism gratuit pentru ca cineva trebuie sa faca presiuni sa fie vama mutata de acolo.  Nu mai are ce cauta acolo o vama cum este aia. Trebuie facuta pe undeva cu iesire la A0 direct.

 


Re: Bulevardul Timișoara (CET Vest - Razoare) (linia: 25) 1689

Eu cred ca intrebarea care trebuie sa ne-o punem este daca linia asta de tramvai chiar se justifica…

Am vazut propuneri pentru un 35 de la CET Vest la Basarab - care ar fi logica ?! Cui ar servi o astfel de linie (sa nu uitam ca s-ar suprapune cu 41… ce parc va deservi 35-ul ? Tatre ? Si daca se defecteaza - ceea ce se intimpla din ce in ce mai des…) ?

 


Re: Bulevardul Timișoara (CET Vest - Razoare) (linia: 25) ByOnu

Usor usor ai putea zice ca incepe sa creasca cererea de transport din zona, odata cu edificarea de noi zone rezidentiale.

 


Re: Bulevardul Timișoara (CET Vest - Razoare) (linia: 25) shoppy

Și vrea să poată spune că a făcut și el un tramvai.

 


Re: Bulevardul Timișoara (CET Vest - Razoare) (linia: 25) TrainWrecker

@shoppy practic, reinfiintarea lui 5 partea a 2a.
Deci daca e asa tot ce trebuie sa faca e sa repuna macazul, o sudare din colo-n-colo, cateva rebuturi de dale reclicate de la lucrarea de pe V. Milea, doi stalpi de beton schimbati si de vopsit 35 sau 48 pe niste placi de metal si gata! Poate chiar sa puna si cativa stalpi de cauciuc delimitatori sa zica ca a facut "culoar TRAM+BUS"...

 


Re: Bulevardul Timișoara (CET Vest - Razoare) (linia: 25) Vasile52

Nu vad in acest moment un motiv bun pentru care orice linie sa mearga la CET Vest, mai ales cand ai cerere mult mai mare la Preciziei si linia este separata de traffic deci nici de ambuteaje nu se pune problema. Liniile de autobuze existente sunt suficiente pentru volum de calatori.

Abia atunci cand se va realiza conexiunea Bd. Timișoara <> DNCB se poate punea problema aduceri unor linii la CET Vest (si poate chiar la DNCB)

 


  • Utilizator anonim 2
  • Posted:
  •  

Re: Bulevardul Timișoara (CET Vest - Razoare) (linia: 25) Utilizator anonim 2

Pozele de care spuneam:

20230520_162439.jpg (763.03 KB; downloaded 1401 times)


20230520_162448.jpg (780.13 KB; downloaded 1401 times)

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422359 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use