MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții după inaugurarea tronsonului

1653 posts, 278821 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 119
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

Vezi ca a mentionat deja Asociatia ca in ultimul an au tot fost probleme cu "infiltratiile".  :rofl:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Tu ai macar o vaga idee ce inseamna infiltratii adevarate sau ne plictisesti degeaba, M5 e magistrala cea mai uscata din Bucuresti...e deasupra tuturor prescriptiilor

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului satanistu

Pai si atunci de unde picura apa aia si de ce??

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Ca sa se mire fraierii...
Te-ai udat la slapi?
:rofl:
Mecanicilor de pe bombardele cred ca nu le vine a crede ca circula prin tunel si nu prin desertul Saharei...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului orex

Unii sunt de-a dreptul sadomasochisti!
Ce daca ”Roboata” nu si-a insusit functia inca..si mecanicii ”spikaresc” in microfon! Ceea ce e indubitabil adevarat...peronul e, INTOTDEAUNA, pe partea stanga, pana la E2! :rofl:
Tabelele sunt, inca o deruta totala, dar pardonabile!! ;)

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

A naibii infiltratie, s-a pomenit fix pe injectie. Pare a fi de la nivelul planseului, sa nu fie vreo teava cu probleme de etansare la garnituri. Mai sus sunt oare camere tehnice sau grupuri sanitare?

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Adrian Rosca

De multe ori mecanicii mormaie in microfon "atntie snchid usle, urmza stia pern part dreapta" In afara de ultimul cuvant, care e totdeauna clar, la restul trebuie sa stai cu urechea ciulita.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Sunt inca doua nivele deasupra liniei la Academie...
Asa cum banuim se preling niste minuscule umezeli pe langa cablurile electrice de tractiune...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului reiny2000

Am văzut și eu că părea puțin umed între șine, dar aia putea fi de la orice. Dacă există infiltrații se văd la prima ploaie, nu acum. Deși mă îndoiesc că o să ne plouă în cap sau că o să vedem stalactite.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului orex

@adi...
Le jeux sont faits, rien ne va plus, stii cum se misca ”omidutzele” fix unde era buba?! Acum, ca rachetele! ;)
Sa-i multumim domnului inginer SOFIAN ca s-a pus cu ”apa”! Eu unul nu pot decat sa am condescendenta, vis a vis de dansul, CA E SINGURUL CARE S-A LUPTAT SI , DOAR, DATORITA LUI E POSIBILA M5.1 PIF! :bere:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Si dansul era fericit astazi la inaugurare dar n-a scapat ocazia sa le spuna celor de la Astaldi ca trebuie sa si plateasca lucrarile in subantrepriza!
:)
Academia nu e complet terminata, mai are inca un acces in constructie, asa ca sa nu ne grabim cu concluziile.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului orex

Sunt praf...cei de la Astaldi ,dar nah, hai sa le dam ”dopul” de la sampania! :bere:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

In pofida pandemiei azi a fost motiv de bucurie sincera, sa-i fi vazut pe constructori, proiectanti, consultanti fosti si actuali cum ovationau si aplaudau inaugurarea pe peron la Academie la petrecerea burlacilor ramasi fara mireasa M5 ca au reusit sa o marite la Metrorex! Chiar m-a emotionat, era peronul plin ochi.
Nu cataloga la gramada, sunt si la Astaldi oameni si oameni, buni si mai putin buni, romani si straini deopotriva ca peste tot in lume...

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului orex

@Guru
ai tu ce ai cu...
dar e bine ca ...”omida” si-a depasit traiectul si s-a descatusat pe M5.1!   ;)

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 119
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422376 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use