MetrouTrenurile de metrou din București

 

Topic: Trenurile Alstom Metropolis (BM4)

591 posts, 172626 views
 
Go to page:  1  ... 37 38 39 40 41 42 43
 
 

📖 Pagination options

Re: Trenurile Alstom Metropolis (BM4) bercenicity

valy wrote here:
Mie unul chiar îmi place această standardizare. E ceva unic și uniform. Totuși mi-ar fi plăcut atât la BM4 cât și la BM3 să  aibă acele capace mai late in capătul vagoanelor și botul ceva mai lat asemeni BM2/21

Botul la BM2/21 nu mai corespunde cu ultimele standarde de crash managment - la trenurile mai noi avem acele tampoane anti-telescopare mai lungi. Bombardierele le au scurte, mult mai discrete.

 


Re: Trenurile Alstom Metropolis (BM4) punmeister

bercenicity wrote here:
valy wrote here:
Mie unul chiar îmi place această standardizare. E ceva unic și uniform. Totuși mi-ar fi plăcut atât la BM4 cât și la BM3 să  aibă acele capace mai late in capătul vagoanelor și botul ceva mai lat asemeni BM2/21

Botul la BM2/21 nu mai corespunde cu ultimele standarde de crash managment - la trenurile mai noi avem acele tampoane anti-telescopare mai lungi. Bombardierele le au scurte, mult mai discrete.

Chiar si asa se poate adapta botul de BM2 la normele TSI actuale fara sa fie alterat designul. Ceva in stilul ramelor seria 6000 din Barcelona.
1[4].jpg (76.55 KB; downloaded 980 times)

 


Go to page:  1  ... 37 38 39 40 41 42 43
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422349 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use