Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor (2010)

281 posts, 57060 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 21
 
 

📖 Pagination options
Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing telvanni

Am vesti de pe front: au inceput sa scoata piatra cubica de pe Mircea Eliade, intre Aviatorilor si Primaverii.  Sub piatra cubica se afla (incredibil) un strat de beton. Imediat in spatele celor care scoteau piatra era o echipa care curata betonul, semn ca vor asfalta imediat peste.
Dupa parerea mea piatra cubica era intr-o stare destul de buna, cu mici interventii se revolza si putea sa ramana asa. Din punctul meu de vedere acolo trebuia sa ramana piatra cubica, e o strada cu trafic mult mai mic ca pe Aviatorilor si intretinerea ar fi fost mai mica. Pacat.

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing Serban

La cum arata zona cred ca va exista o bretea pentru cei care nu vor sa intre in sensul giratoriu. Ceva asemanator e la iesirea din Mamaia. Pe Eliade deja s-a turnat primul strat de asfalt pe o portiune de drum.

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing Nightwolf

telvanni wrote:
Am vesti de pe front: au inceput sa scoata piatra cubica de pe Mircea Eliade, intre Aviatorilor si Primaverii.  Sub piatra cubica se afla (incredibil) un strat de beton. Imediat in spatele celor care scoteau piatra era o echipa care curata betonul, semn ca vor asfalta imediat peste.
Dupa parerea mea piatra cubica era intr-o stare destul de buna, cu mici interventii se revolza si putea sa ramana asa. Din punctul meu de vedere acolo trebuia sa ramana piatra cubica, e o strada cu trafic mult mai mic ca pe Aviatorilor si intretinerea ar fi fost mai mica. Pacat.


Neee... e problema pt cei care stau pe Turgheniev ;)

 


  • plouis
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing plouis

aseara se lucra din greu la rondul de la pescarus; practic se ajunsese cu terasamentul sus fata de groapa care era pana acum cateva zile. mai mult, capatul de la televiziune pe care se lucreaza acum era asfaltat deja pe vreo 400m din care pe prima parte chiar se circula.

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing Nightwolf

Estimez ca lucrarea o s-o termine sapt. viitoare -- cea de asfaltare. Cat priveste rondul acolo e complicat practic ei fac o giratie mica strapunsa... ceva fff ciudat.

 


  • plouis
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing plouis

cum adica giratie strapunsa?!   :roll:

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing telvanni

plouis wrote:
cum adica giratie strapunsa?!
ca la p-ta Romana

 


  • plouis
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing plouis

pai aia e cu semafor. altfel nu ai apuca sa treci in veci, si ar fi plin numai de accidente.

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing mindmasster

Chiar nu văd sensul acestui giratoriu . Nu-i înţeleg logică. De ce nu puteau să lase aşa cum era înainte?€

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing Nightwolf

plouis wrote:
pai aia e cu semafor. altfel nu ai apuca sa treci in veci, si ar fi plin numai de accidente.


pai poate sa fie cu semafor sau fara configuratia drumului tot giratie strapunsa e ... chit ca ii pune sau nu semafor ...

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing Nightwolf

mindmasster wrote:
Chiar nu văd sensul acestui giratoriu . Nu-i înţeleg logică. De ce nu puteau să lase aşa cum era înainte?€


Initial am crezut ca era pt viteza dar e mult prea mic ... e ceva ciudat ... mai bine asteptam sa-l termine :P

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing Nightwolf

Am trecut acum 2h p`acolo cred ca luni se da drumul normal pe bd. la circulatie intre Pta. si rond...

 


  • plouis
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing plouis

am trecut si eu pe la 20. nu mai lucra nimeni. mai ramasesera vreo 100m de asfaltat pana-n rond. iar in rond erau cateva bascule de piatra lasate pentru intins.

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing Nightwolf

E week-end totusi sa nu maniem Creatorul... in timpul saptamanii se lucreaza si la sch. 3 si oricum s-au miscat ff bine...

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 21
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422365 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use