Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor (2010)

281 posts, 57134 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 21
 
 

📖 Pagination options
Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing cristianvisan

plouis wrote:
sunt valuri la distante oarecum "mari", le simti cam la 5-10m... sus....jos...pe la 50-60h pe sensul de la televiziune pana la pescarus. parca am mers cu barca. asa se simte dintr-un 4x4.


pai bine mai plouis te vaiti ca nu e infrastructura rutiera si ca mai bine autostrazi decat metrou si tu sufoci traficul cu barca 4x4  :twisted:

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing telvanni

cristianvisan wrote:
pai bine mai plouis te vaiti ca nu e infrastructura rutiera si ca mai bine autostrazi decat metrou si tu sufoci traficul cu barca 4x4

Pai nu era al lui...ci al unui prieten :D
Am simtit si in Austria senzatia asta de valuri...la intrare in Viena, pe autostrada dinspre Budapesta, era o distanta destul de mare ca la un momentdat m-a luat somnul.

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing mindmasster

Chiar astazi am fost pe sensu de mers spre pescarus cu 301 si nu mi s.a parut nimic ciudat . Nu am simtit valurile.

 


  • plouis
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing plouis

mindmasster wrote:
Chiar astazi am fost pe sensu de mers spre pescarus cu 301 si nu mi s.a parut nimic ciudat . Nu am simtit valurile.


am mers aseara iar. pe banda de la centrul drumului, sensul tvr spre pescarus. barca pe valuri. daca vrei ne intalnim undeva si te plimb. te face doar 100lei calatoria, pentru ca m-ai suparat  :lol: .

dar, cum spunea cineva pe-aici,  mai lipseste un strat de asfalt.

 


  • plouis
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing plouis

Se închid trei benzi de pe Aviatorilor

De joi, maşinile nu vor mai putea circula pe trei benzi de mers pe tronsonul Piaţa Charles de Gaulle-Monumentul Aviatorilor, a anunţat Administraţia Străzilor Bucureşti. Totuşi, şoferii vor putea pe două benzi dinspre Piaţa Victoriei către Piaţa Charles de Gaulle şi pe un singur sens, de la Piaţa Charles de Gaulle până la Monumentul Aviatorilor.

 


  • Mrs
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing Mrs

Dimineata am asistat la scoaterea primei cupe de excavator la semaforul de la Charles de Gaulle. Sper sa se miste repede pentru ca deja s-a aglomerat chiar daca e perioada vacantelor SA TRAIASCA VACANTA!
O singura intrebare aici: puneau totul intro basculanta - nisip, piatra cubica etc Parca ramasese vorba ca piatra o vor folosi la pavarea trotuarelor  :(  sorteaza cumva cineva candva piatra? s-au o fac pierduta pe bani buni in strainatate unde se tot cumpara astfel de piatra :?:  :?:

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing telvanni

Nu cred ca e nimeni atat de imbecil s-o arunce. Ce e cel mai rau e ca s-ar putea sa fie o "manarie" si banii sa ajunga la constructor (fara stornare pe situatiile de lucrari)

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing Tom

Cred ca acum incepem sa vedem de ce se temeau cel mai tare sustinatorii pietrei cubice: nu era prea buna pentru masini, dar nici sa faca altii comert cu ea. Ma indoiesc ca o vom revedea in zonele istorice conservate.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing Dr2005

Trix wrote:
Ma indoiesc ca o vom revedea in zonele istorice conservate.


Ce-s alea? Avem aşa ceva în Bucureşti?

 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing cornel001

In parcul Cuza se pune la greu piatra cubica... in 2 culori, cu motive geometrice... si nici nu pare preluata de undeva, deci nu e atat de "lucioasa" de la uzura ca sa aluneci cumva pe ea in anumite conditii. Asadar nu va faceti probleme ca n-ar mai fi piatra cubica...
Exemplu :


 


Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor Nightwolf

Sa inteleg ca pe tronsonul vechi lucrarile au fost incheiate cu marcaje cu tot???

 



Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor Serban

Azi toata ziua turnau al 3 lea strat de asfalt...cel final. De la Pescarus spre Charles e terminat si pe sensul celalalt inca jumate. Au mai aparut si niste scuaruri pe acolo...Cred ca luni o sa dea drumul la circulatie normal pe acest tronson

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Lucrari de asfaltare Bd. Beijing - Bd. Aviatorilor Utilizator anonim

Câmp „pavat“ cu piatra cubică de pe Aviatorilor

Reporterii Click! au descoperit ce se întâmplă cu pietrele de pavaj scoase de pe cea mai veche arteră a oraşului, Bulevardul Aviatorilor, despre care Sorin Oprescu declarase că vor fi folosite în Centrul Istoric.

Oficial, piatra, despre care istoricii spun că este foarte valoroasă, este dusă într-o curte de pe strada Drumul Cooperativei din sectorul 6.

http://www.adevarul.ro/locale/bucuresti ... 69256.html€

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 21
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2298 forum members have written 422535 posts in 5265 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use