MetrouReţeaua de metrou din Bucureşti

 

Topic: Stația Timpuri Noi

121 posts, 16144 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București subway guru

Daca tot au spart tot puteau sa comande ceva asemanator la un furnizor serios...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București sab

Asta înseamnă producție non-standard,  care are un preț cu totul diferit de producția de serie...Si nu stiu cati producatori fac matrite doar pentru asa ceva, sincer...
La Gorjului nu s-a nimerit aceeasi culoare la placajul metalic dupa doar 4 ani, cu toate ca 90% a fost acelasi producator

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București Adrian Rosca

Doreii obositi de la Metrorex nu sunt in stare sa puna o placa de faianta de la Cesarom, nu mai vorbim de ceramica non-standard  :popa:

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București ByOnu

Cred ca-i de la lipsa de personal. Poate dupa ce angajeaza 1200 de oameni vor putea intretine mai bine statiile.

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București rosetti61

Si in plus de asta, strica modelul cu zimti, care avea farmecul lui.  Acum, cu niste dungi "antialiasing".

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București Stefan28

La Timpuri Noi, acces B, în locul unde era amplasată o patiserie, au fost repuse plăcile originale...  :applause:
Încă mai au puțin de lucru totuși, întrucât în stânga pozei încă se mai văd din plăcile puse de cei care au deținut patiseria...
20210507_164640_compress99.jpg (1.36 MB; downloaded 3791 times)

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București cris_m

Ele cred ca erau bine mersi acolo, doar le-au scos pe alea adaugate ulterior...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București sab

Exact, adevărul este se poate lipi gresie peste gresie, dar adezivul este scump. Probabil s-a folosit un adeziv ieftin si s-au "curățat" imediat vechile placi , fără să se deterioreze finisajul original.

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București andrei11

Ce stil aveți și voi cu accesul A sau B sau oricare, spuneți accesul spre Unirii sau spre Mihai Bravu, stau eu acum  să caut pe net să văd schița stației și să văd care e accesul B.

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București Stefan28

Așa arată una din suprafețele refăcute la Timpuri Noi, dinspre acces B, unde înainte era o patiserie.


 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București andrei11

În anul 2021 era foarte greu să ceară același pigment să nu fie peretele bicolor ?

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București sab

Daca faci cu un profesionist, posibil sa-ti gaseasca la lavabila aceeasi nuanta ca la faianta. Daca face Dorel de la Metrorex, "lasa ca merge si asa".

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București survola

Ceva activitate astăzi la partea cu „faianță” a stației:
DSC_0521.JPG (1.52 MB; downloaded 3172 times)

 


Re: Stația Timpuri Noi Luca M.

Tare mult imi doresc sa nu se intample ca in partea cealalta… Poate vor pune totusi un model asemanator cu ce era inainte, nu o vopsea.
A4D7FCD3-F1A7-4851-9BB1-DDDE0DC3188C.jpeg (1.67 MB; downloaded 1083 times)
80F6E3E4-8B4E-447C-AAB9-D8321F3F1BB2.jpeg (1.67 MB; downloaded 1083 times)

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7 8 9
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reţeaua de metrou din Bucureşti  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422363 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use