De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Despre Serviciile Patriei Noastre

313 posts, 92085 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 23
 
 

📖 Pagination options
  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre darknight

Dr2005 wrote:
Or fi ei profesionişti... dar, după ce semnezi contractul... netul se rezolvă într-o săptămână, cablul într-o lună şi fixul în 2 luni, că telefonul mobil nu a venit încă, la 5 (!) luni de când am semnat contractul.

Atat  de mult dureaza pana vin astia?Si eu care vreau sa semnez contractul azi  ma gandeam ca poate vad uramatoarea etapa la tv :cry:

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre lecter

Dr2005 wrote:
Or fi ei profesionişti... dar, după ce semnezi contractul... netul se rezolvă într-o săptămână, cablul într-o lună şi fixul în 2 luni, că telefonul mobil nu a venit încă, la 5 (!) luni de când am semnat contractul.


Aici ai dreptate, in functie de zona poti sta ceva dupa instalare si au mari probleme cu stocurile de echipamente...cea mai recenta faza a fost cu decodoarele HD, care erau la mare cerere inainte de Cupa Mondiala...noroc cu forumul Softpedia ca am putut afla in timp util centrele unde erau pe stoc, altfel ramaneam cu buza umflata :)

Totusi echipamentele (in afara de situatia nefericita in care se strica) iti trebuie date doar o data, pe cand functionarea retelei mi se pare de mult mai mare importanta in viata de zi cu zi.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

Mie nu mi-au montat niciun echipament... decât o priză de telefon pe cablul de reţea, în rest sunt doar fire trase de pe casa scării.

 


  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre darknight

Am fost azi la upc ,si am luat teapa :evil:  :evil:  cand am vrut sa reziliez contractul nu mi sa permis deoarce nu a trecut un an de atunci cand am facut contractul ,MAFIA continua  sunt obligat sa stau la bataia lor de joc (intreruperi,pierderi de semnal ,calitatea imagini proasta)sau sa achit 200ron penalitati,Vreau sa ii dau in judecata ,Dumneavoastra ce parere aveti? :twisted:

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre lecter

Calitatea e din vina lor, dar tu chiar nu stiai pe cat timp ai semnat contractul?

Daca chiar vrei sa scapi de ei imediat, plateste cei 200 de lei...in afara de faptul ca orice proces ar fi o pierdere de timp (pentru ca ei de fapt si-au respectat contractul, prin care nu garanteaza nici o viteza sau calitate - alea se platesc cu sute de Euro pe luna), te-ar costa cu mult mai mult de 200 de lei.

 


  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre darknight

Ba da normal ca stiam ca pe 2 ani dar am citi  ca in 30 de zile daca anunt se reziliaza,nu  ma stiut asta, in contract nu scria acest lucru e o bataie de joc in orice caz ,si  o sa chem upc in fiecare zi pentru orice problema ii sun incontinu ,a fost si gresala mea ca nu stiam cu cine ma incurc, ori dau 200 ron ori o sa raman ,nu stiu ce sa fac parca nu imi vine sa le dau bani degeaba :?

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre autob368

Asta ca sa vezi ce seriosi sunt.... depinde cat mai ai din contract (cate luni) si cat platesti pe luna. Fa un calcul si vezi daca in 12 luni de exemplu x 24 lei/luna (abonamentul de cablu basic) = 288 lei. Deci daca ramai la ei inca un an ai plati mai mult si nu ai avea calitate. De asemenea, daca nu te dau banii afara din casa, ramai pana expira contractul si apoi  te duci cu 30 zile inainte si nu pleci de la ei fara numar de inregistrare.. nu de alta, dar o sa te plimbe inca vreo 2-3 luni daca nu esti sigur ca ti-a inregistrat deconectarea.
Si ei si rds sunt varza. Si apropo, un pont de ultima ora:  ;)  la anul le expira celor de la rds difuzarea ligii 1 si sunt sanse 99% sa preia Romtelecomul. A fost o informare de la sefi  :D . Iar acum pe canalul Dolce Sport se difuzeaza in exclusivitate liga 2, meciurile din UCL (exceptie 1-2 meciuri de pe TVR1), campionatele Angliei, Spaniei, Italiei si nu mai stiu exact ce tara.
Si nu vreau sa se interpreteze ca fac reclama  :evil:  :evil:  :lol:  :lol:  Puteti verifica.

 


  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre darknight

Pai mai am un an si 8 luni dau pe luna 45 de lei ,pe abonamentul upc digital mediu ,dau 200ron si scap ! :lol:

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Tom

Daca tot e sa dai 200 roni, fa altceva mai bine, daca abonamentul pe restul perioadei minime e mic sau tot atat: fa reclamatie in fiecare zi ca nu merge, fa reclamatie la OPC, anunta televiziunea, scrie pe blog si pe forumuri despre ei, pune-i pe forumuri si saituri de tepari si tot asa. Nici ei n'au ce-ti face. Vor bani, atunci sa danseze.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre shoppy

Pai daca mai ai 20 de luni atunci cel mai ieftin iesi sa dai 200ron, sau poti sa mai tii 14 luni si pentru ultimele 6 luni faci intrerupere temporara, costa 60ron, si eu m-am prajit cand m-am trezit ca e contract pe un an din care eu ultimele 8 luni nu eram in tara. Dar daca tu te razgandesti dupa doar 4 luni atunci as zice ca nu ai citit bine contractul, mare grija data viitoare.

Si casierele UPC zic la toata lumea ca exclusivitatea digitv la rds expira la sfarsitul lui spetembrie (sau defapt vorbea de liga I)si ca sigur o sa fie dat digitv la toata lumea.

Pe Mihalache, atat la Domenii cat si la Clabucet nu am avut nici o problema cu serviciile upc, ce am platit a mers mereu bine, mai ales la bloc, la casa cam la 2-3 ani ruginesc mufele de afara si fac reclamatie dar a doua zi vin baietii si schimba mufele si se rezolva, lafel cam odata la 2-3 ani cade o bucata de copac si imi rupe cablul, se rezolva a doua zi.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre autob368

shoppy wrote:
Si casierele UPC zic la toata lumea ca exclusivitatea digitv la rds expira la sfarsitul lui spetembrie (sau defapt vorbea de liga I)si ca sigur o sa fie dat digitv la toata lumea.


Deci ceea ce v-am spus ca va disparea monopolul rds cu liga 1 e adevarat. Nu stiu daca o sa-l preia toata lumea sau doar Romtelecomul. Ramane de vazut... Dar abia astept ca Felix Motanul cu rds-ul lui (ca are actiuni si e acolo) si grupul Intact (Antenele Voiculesciene) sa nu mai aiba monopolul.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre Dr2005

Chiar dacă rămâne Felix fără Liga 1, nimeni nu garantează că Dolce, Boom Sport, UPC sau ce post ,,cu circuit închis" va cumpăra drepturile pentru Liga 1 va putea fi redifuzat în toate reţelele. Până şi privitul fotbalulului la TV a ajuns să coste...
RDS oricum o să iasă bine de tot din situaţie... că toţi care o să rezilieze contractele mai devreme de 18 luni o să plătească taxe de reziliere + abonamentul în avans pe perioada rămasă până la expirarea contractului.

 


Re: Despre Serviciile Patriei Noastre shoppy

Daca toti cei care practica fotabalul de pe canapeau din fata televizorului s-ar napustii maine in parcuri, sigur s-ar taia bilete la intrare.

 


  • darknight
  • Posted:
  •  

Re: Despre Serviciile Patriei Noastre darknight

Poate parcuri facute pe categori ,parcul stelistilor,rapidistilor si dinamovistilor.........Ca iese bataie mare daca nu .... :lol:

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8  ... 23
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2289 forum members have written 421377 posts in 5248 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use