MetrouTrenurile de metrou din București

 

Topic: Acumulatori rame de metrou Bombardier şi CAF

84 posts, 15464 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Re: Discuții generale despre trenurile Metrorex ByOnu

Locatia este Depoul Pantelimon?

 


Re: Discuții generale despre trenurile Metrorex Dristorul Nr.3

....continuare....si ma voi opri cu aceasta poza....
Sa nu-mi spuna cineva ca domnii de la "scorseze" nu i-au observat pe acesti tipi umbland hai-hui pe acolo.  :popa:
Tot de pe profilul dl-ului xxx este si aceasta fotografie, unde se lauda ca prin aceste mazgalituri, dumnealui "fenteaza sistemul"..... Intre timp pe aia din conducerea Metrorex ii doare undeva de ei.......idem si cu politicienii. Buna zicala aia,...numele prostilor scris pe toate gardurile....in cazul de fata, cred ca se aplica foarte bine.... :yes:
xxx_3.jpg (107.67 KB; downloaded 1797 times)

 


Re: Discuții generale despre trenurile Metrorex PTMZ

După acoperiș, a doua poză pare din Depoul Militari. Prima nu pare dintr-un depou, cât mai degrabă dintr-o remiză. Posibil Eroilor.

 


Re: Discuții generale despre trenurile Metrorex punmeister

ByOnu wrote here:
Locatia este Depoul Pantelimon?

Remiza Gara de Nord. Abia acum am dat corect pe citare si nu citare pe MP :rofl:

 


Re: Discuții generale despre trenurile Metrorex Costin

Discutia va continua mai tarziu, dupa ce nickname-ul persoanei respective va fi inlaturat din text, imagini si numele fisierelor.

Subiectul este binevenit pe forum atata timp cat nu devenim o platforma de promovare a unor infractori ordinari care apoi sa se laude ca iata, am ajuns si pe Metrou Usor, ce bine!

LE: rezolvat, subiectul este din nou deschis.

 


Re: Discuții generale despre trenurile Metrorex Dristorul Nr.3

Salut decizia administratiei de a scoate orice denumire a huliganilor in cauza. Din pacate, cand am formulat initial mesajul, nu mi-am dat seama cum ar trebui sa tratez subiectul.
Oricum, trista situatie. Si cand te gandesti ca mai sunt anumiti mecanici ce se iau de pasionati doar din cauza ca filmeaza/fotografiaza cate vreun tren........Dar cu grafferii se resemneaza.....  :popa:

 


Re: Discuții generale despre trenurile Metrorex survola

Din ciclul „Ce face paza?”:
20230329_125928.jpg (642.87 KB; downloaded 1409 times)

20230329_130004.jpg (597.08 KB; downloaded 1409 times)

- poze din 29 martie

 


Re: Discuții generale despre trenurile Metrorex punmeister

Si nu este singurul. Altele deja concureaza cu IVA.

 


Re: Discuții generale despre trenurile Metrorex ByOnu

Paza actuala nu exista. Sunt predominant niste persoane ne-apte fizic (nu zic neaparat ca ar trebui sa fie, nu stiu daca asta e neaparat rolul lor - paznicul vede si anunta in timp real, nu?), care stau pe scaun in cate un colt.

 


Re: Discuții generale despre trenurile Metrorex shoppy

Si ocupatia principala a pazei este sa se certe cu cei care deschid geamurile spunand ca nu este voie sau ca exista aer conditionat, ca se face curent si pe ei ii doare capul.

 


Re: Discuții generale despre trenurile Metrorex Dristorul Nr.3

"UNITED" ala scris pe usa, ce vrea sa insemne? Uniti in golanie?  :popa:

 


Re: Discuții generale despre trenurile Metrorex shoppy

Este numele de scena al golanului sau al gastii de golani(al "crew"-ului)
Vrea sa creeze tocmai aceste feluri postari si discutii "da ce inseamna, vreau sa stiu si eu ce inseamna" care rezulta in publicitate pentru ei, eu mereu le sterg sau le blurez in pozele mele si am propus de mult ca regulamentul forumului sa nu mai permita postarea de tagguri neblurate.

 


Re: Discuții generale despre trenurile Metrorex Costin

De acord cu blurarea tagurilor, am intervenit in acest sens de mai multe ori, insa realitatea e ca trebuie judecat de la caz la caz. Sigur ca facem reclama infractorului, dar acum vedem si incercarea lamentabila a Metrorex sa le stearga. Zoaiele alea nu s-ar mai vedea sub blur...

 


Re: Discuții generale despre trenurile Metrorex vl273

Pe M1 in majoritatea cazurilor, la trenurile care merg pana la Pantelimon, paza coboara la Republica si asteapta trenul sa se intoarca dupa care se urca inapoi, astfel ca intre cele doua statii se poate intampla orice. Auzisem chiar o poveste cum ca un grup de pusti "pasionati" (2 baieti si o fata, toti undeva la 15-16 ani), ar fi furat (dezlipit) mai multe harti din Bombardiere intre cele doua statii. Culmea este ca, grupulete asemanatoare (inclusiv de fete :lol: )am tot vazut, facand poze la diferite rame, in diferite statii si mi se par la fel de dubiosi. Hai sa zicem ca pe cei care mazgalesc e mai greu sa ii opresti, dar cu cei care fac lucruri de genul a ce am zis eu cu hartile, ce facem? De unde stim si avem o certitudine ca un pasionat (in special astia mici) e cuminte si nu creeaza probleme?  :roll:

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422363 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use