Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații

144 posts, 13471 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 11
 
 

📖 Pagination options
Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc cris_m

Dimineata (10:30) mi-a mers destul de bine, mai devreme nu a mers (cred ca lucrai tu Costin), acum vad ca merge mai bine ca dimineata.

 



Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc reiny2000

În jurul orei 19-19:15 nu am putut accesa forumul. Am încercat cu Vodafone Mobil, Fix și Digi Mobil, fiecare a afișat erori (ID: 1eaad9b3fd3c438c87e378638e00a038 sau ID: 4a24bbd9d6fa4a098a498f4cf11fec58). Pe urmă afișa un mesaj de eroare Application Error și un link către Microsoft Azure. Acum pare că se mișcă cam greu (postare, modificare sau pur și simplu navigare).

 


Re: AVIZIER - noutati, anunturi de la echipa forumului etc Costin

Am lucrat eu in mai multe momente din zi, cel mai probabil e de la mine. Momentan nu mai fac nimic seara asta, doar observ comportamentul.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

In acest moment nu mai observ erori sau probleme ce sa necesite interventie imediata, iar performanta pare sa se fi stabilizat. Empiric, paginile se incarca la fel ca inainte de mutare, insa atentie - este posibil ca altii sa experimenteze performanta alt fel, in mai bine sau mai rau. Continuati sa scrieti aici feedbackul vostru. Multumesc!

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații bgd70

Incepand cu ora 8.30, fIecare pagina dureaza sa se incarce complet intre 8-25 de secunde. Dupa ce am apasat pe "Scrie un mesaj nou" a durat aproape 1 minut sa intre in editorul de text.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

Se confirma cu ce am vazut in loguri, o sa continui investigatia.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații subway guru

In aceasta dupa amiaza nu a functionat deloc.
In rest e cu toane nu am vazut o regula generala…si nu e din cauza de internet provider, celelalte merg ok.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

Da, am niste idei, dar am nevoie de mai mult timp sa le pun in practica. Momentan e ok...

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații alexandru_gr

În afara faptului ca se încarcă foarte greu , aseară nu a mers deloc ba mai mult la un moment dat am primit eroarea asta:

ID: b37a4eba28c94bd18db6ff4b7f32b198

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații cris_m

Merge greu, si la ora scrierii mesajului dureaza cam 20-30 secunde sa se incarce orice...

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații shoppy

Cand dai Trimite mesajul pare sa mearga repede, cand dai Previzualizeaza dureaza mult.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații cris_m

Da, si mie mi se pare la fel. Mai mult ca sigur este vorba de interogarea bazei de date care dureaza mai mult pentru afisare. In orice caz, in limita posibilitatilor (tehnice, temporale etc) sa-l ajutam pe Costin cu cat mai multe info astfel incat sa isi dea seama de problema si sa poata gasi solutiile. :yes:

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Andrei98

Pana acum un minut nu am reusit deloc sa accesez forumul, mai devreme pana pe la ora 14 a mers perfect.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 11
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422349 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use