Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații

144 posts, 13504 views
 
Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 
 

📖 Pagination options

Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

Depinde de trafic, cum si daca merge, in prezent, e pur arbitrar. Nu am facut nimic inca.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații survola

Stă 2-3 secunde să se gândească, apoi se incarcă.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații cris_m

Da, confirm ca am avut ultimele sesiuni mult mai rapide. E adevarat ca am incercat sa intru la alte ore decat de obicei (in afara orelor de varf  :D ).

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

Am reusit mutarea pe un alt sistem de baze de date, insa in prezent as zice ca suntem inca intr-o faza experimentala. Au fost necesare foarte multe modificari in codul sursa al forumului, intr-un timp relativ scurt, ceea ce predispune la erori. Sper ca aceasta actualizare va imbunatati lucrurile, dar pana sa tragem orice concluzii finale, va rog, in continuare, sa raportati aici orice probleme intampinati.

Multumesc tuturor celor care au facut-o deja, a ajutat!

Si multumesc tuturor pentru rabdare.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații cris_m

Acum merge greut, adica sa vad mesajul postat de tine a durat sa zic vreo 20-30 de secunde. De asemenea, vad ca mesajele noi raman ca fiind necitite...

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Andrei98

Merge foarte greu in acest moment, astept 30-40 secunde sa se incarce niste pagini fara poze.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Costin

Am reparat marcarea mesajelor ca citite. Probabil o sa ajute si la viteza.

Problema e ca uneltele de monitorizare pe care le foloseam nu sunt disponibile acum ca a crapat ceva la Azure, independent de site-urile noastre. Aia e...

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații cris_m

Pare ca s-a rezolvat cu marcarea, dar am primit o eroare: e164b49d85a6469283418ea210ede354

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații cris_m

Accesand via "mesaje noi" un topic cu mesaje necitite am primit eroarea: 28c3576a6642449e95672ebb5119d20f

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații alexandru_gr

La mine forumul se încărca destul de greu în momentul acesta.
Mai devreme am primit eroarea asta
4ff4215808da4ccb8ce186b198d2afab
Și asta
6f5f560134444c42a7e3745f8edf4523

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații Albert

Forumul merge foarte greu in acest moment.

La accesarea secțiunii “mesaje noi” apare eroarea: 2c25720c9eed46d3aba33beb2462b474

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații alexandru_gr

6ed6468c2a474c58a6ec6a82a1fa2a12

Am primit eroarea de mai sus cu puțin timp în urmă.

 


Re: Mutarea site-urilor "Metrou Ușor" în cloud - sugestii și reclamații WT_fan06

Eroare: db54de4ac2c647d5a29866125313a3f0

 


Go to page:  1  ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2297 forum members have written 422376 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use