Totul despre transporturi şi infrastructura adiacentăAspecte diverse din transporturi şi infrastructură

 

Topic: Despre biciclete și infrastructura velo

547 posts, 146295 views
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 40
 
 

📖 Pagination options
Re: Despre biciclete Aron

Vinerea asta se desfasoara evenimentul Masa Critica...startul se da in parcul izvor(la statui)....Cine doreste sa vina, este binevenit, ora inca nu se stie, o sa postez cand aflu

 



Re: Despre biciclete bercenicity

Masa critica Bucuresti octombrie 2011
@01:48 pe Pasajul Basarab :)


 


Re: Despre biciclete macheta218

Noua mea bicicleta MTB  X-FACT  ZIMBA de la Hervis Sport.
28 04 2012 Pe drumul spre Cheile Rasnoavei.
Copy of mtb 044.jpg (212.78 KB; downloaded 4087 times)

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre biciclete Dr2005

Ştie cineva dacă şi cum se poate repara o jantă (din aluminiu) îndoită? Azi m-a lovit o dubă (a dat cu spatele înapoi în intersecţie) şi mi-a făcut roata din faţă mai pătrată decât cele ale vagoanelor GFR-ului. S-a îndoit doar janta, spiţele sunt OK, cauciucul şi camera la fel. Am fost la cineva cu ea şi mi-a recomandat să cumpăr alta.
E drept, neatentul mi-a dat 100 RON, dar parcă nu aş vrea să îi dau pe o jantă nouă (care tot pe acolo mă duce).

 


Re: Despre biciclete bercenicity

Era un mester deasupra magazinului de biciclete de pe Str. Coltei. El se baga la reparatii la care altii ar fi zis ca "nu se merita/e prea proasta piesa, ia alta". Nu am mai fost de vreo 2 ani p-acolo, nu stiu daca mai e activ...

 


Re: Despre biciclete SprinterXP

Dr2005 wrote:
Ştie cineva dacă şi cum se poate repara o jantă (din aluminiu) îndoită? Azi m-a lovit o dubă (a dat cu spatele înapoi în intersecţie) şi mi-a făcut roata din faţă mai pătrată decât cele ale vagoanelor GFR-ului. S-a îndoit doar janta, spiţele sunt OK, cauciucul şi camera la fel. Am fost la cineva cu ea şi mi-a recomandat să cumpăr alta.
E drept, neatentul mi-a dat 100 RON, dar parcă nu aş vrea să îi dau pe o jantă nouă (care tot pe acolo mă duce).


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 


Re: Despre biciclete Gabi23

Nu radeti ca maine nu stiti niciodata cum va aflati in locul bietului Dr2005, sau mai rau  :?.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre biciclete Dr2005

Poate ar fi trebuit să anunţ pe forum că mă duc cu bicicleta (la fel cum anunţă unii pe forum excursiile pentru poze prin Ploieşti). Dacă eram mai mulţi, poate ne vedea ăla cu duba...

 


Re: Despre biciclete shoppy

Ar trebui  sa mai fie cei de la Coltea, si daca nu sigur gasesti o janta in magazinul de la parter.
Eu unu nu am auzit de janta stramba sa se repare.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: Despre biciclete Dr2005

Până la urmă am luat una nouă (50 RON)... m-am dus acasă, am pus-o, apoi am văzut că nu merge pompa să umflu camera (adică, merge, dar lipseşte ,,mufa", nu ştiu ce am făcut cu ea), aşa că, după câteva telefoane, mâine la prima oră mă duc la văr'miu să împrumut o pompă de la el şi se rezolvă.

Totuşi, mi se pare aiurea că nu se poate îndrepta, că doar e fier (mă rog, aluminiu). Pe de altă parte, dacă totul s-ar repara, industria de piese de schimb nu ar mai avea din ce să trăiască, iar Europa consumistă ne învaţă să aruncăm haina dacă se rupe nasturele.

 


Re: Despre biciclete macheta218

Mai vine cineva la prima evadare? :P
cfr 010.jpg (238.68 KB; downloaded 3934 times)
banner-prima-evadare-640x960-iphone-4-4s.jpg (34.43 KB; downloaded 3940 times)

 


Re: Despre biciclete iliutu

Cea mai buna solutie antifurt  :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Despre biciclete macheta218

Astazi pedalam la prima evadare :P  Succes tuturor participantilor ;)
mogosoaia 2.jpg (246.25 KB; downloaded 3983 times)

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 40
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Aspecte diverse din transporturi şi infrastructură  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422352 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use