Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)

 

Topic: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului (Partea 1)

1996 posts, 281472 views
 
Go to page:  1  ... 137 138 139 140 141 142 143
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului subway guru

Nightwolf wrote:
Eeerrr.... punctul de comanda al pasajului unde va fi?

Din ce punct de vedere?

P.S.
M-am dumirit si cum a fost sambata cu tractarea 'obiectelor de inventar RATB' din depoul Giulesti...
S-a folosit si scula lu' Swietelski (se zareste prin ultimul fotoreportaj al lui Utilizator anonim), altfel era cam problematic doar cu autoremorcherele RATB...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului 3mil

Nu am observat vehiculul la care te referi. Banuiesc ca este unul gen Mercedes Unimog, ce are o punte retractabila cu niste roti de vehicule feroviare si la nevoie (in cazul gropii noastre) coboara puntea si circula pe sina ghidat de ea, nu?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului Utilizator anonim

Avem 48 hobane montate si (cred) 46 finalizate. Urmeaza poze  :P
Mai avem mai putin de 2 saptamani si le termina  :mrgreen:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului Utilizator anonim

lucianho wrote:
Marian noutati cu privire la viitoarele linii de tramvaie care vor circula din decembrie detii? Ce ai mai aflat? Nu circula zvonuri cu privire la asta?Mersi.


Cand voi afla cu siguranta primul lucru pe care il voi face va fi sa accesez forumul si sa va zic asa ca nu mai intrebati !!!!!!!!!!
Si dupa zvonuri de regula nu ma informez...

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului andrei11

ionutc wrote:
Finalizate adica deja tensionate sau cum? Poti explica mai precis (ma rog, pot si altii daca sunt de meserie) care e procedura cu hobanele?

S-a mai discutat treaba asta pe aici, citeste si tu postarile. Ia-le de la coada spre cap. E mai simplu. O sa gasesti cu siguranta tot ce te intereseaza.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului 2009

Două lucruri la care nu s-au gândit proiectanţii acestui pasaj, sau dacă nu două, cel puţin unul sigur:
1. Era mult mai aspectuos pasajul dacă pilonii centrali erau un pic mai înalţi aşa cum am reprezentat eu pe poza care aparţine userului Utilizator anonim, ca să rămână un pic de spaţiu de la ultima hobană în sus. Practic în cazul actual ultima hobană va fi aproape razantă de vârful pilonului central. Binenţeles, cred că o idee mai mică pilonul central nu cum l-am reprezentat eu pe poză. Putem vedea ce aspect frumos ar avea aşa cum am zis eu în pozele de acum, când încă nu sunt puse toate hobanele.
2. Nu îmi plac deloc barele dintre pilonii centrali, barele acelea de aspect. Am întrebat şi mai demult dacă actualele sunt puse provizorii sau se vor schimba, dar nu a dat nimeni un răspuns.


 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului subway guru

Pilonii sunt facuti pentru a sustine hobanele, de ce sa arunci banii ca sa-i faci mai inalti? Singura utilitate posibila ar fi doar daca vrei sa-i transformi in tzepuse pentru politicienii corupti...iluzii inutile...
'Barele' alea sunt definitive, fie ca-ti plac sau nu, asa vor ramane...
Cauta sa gasesti alte lucruri 'la care proiectantii acestui pasaj nu s-au gandit'...
Toate cele bune!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si proiectului cornel001

Imi place ca au gandit parcarile de dedesubt separat de trafic, cu exceptia intrarilor si iesirilor comune, astfel incat sa iesi cu fata nu cu spatele + astfel ne si asiguram ca nu parcheaza orice dorel cu , curul astfel incat sa incomodeze traficul.

 


Go to page:  1  ... 137 138 139 140 141 142 143
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasajul Suprateran Basarab (INAUGURAT 18.06.2011)  • 
Choose destination

Since our 2293 forum members have written 421781 posts in 5254 topics and 514 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use