MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Accidente / incidente

2562 posts, 593467 views
 
Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 183
 
 

📖 Pagination options

Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo subway guru

Ce frumoasa ar fi viata noastra la RATB & Metrorex daca n-ar fi 'blestematii' astia de calatori, vesnic nemultumiti! :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo ByOnu

Blocaj pe M2 azi intre 07:50-08:05. Am ramas blocati la Victoriei sens Aviatorilor, si dupa 5 minute de stat, mecanicul a anuntat ca trenul nu pleaca mai devreme de 8 minute... si a stat chiar mai mult.

De curiozitate, MRex poate elibera o adeverinta cum ca trenul respectiv a fost blocat in tunel? Eu am dovada ca m-am aflat in el prin cartela. CFR-ul elibereaza astfel de adeverinte. :roll:

EDIT: :shock:

Bataie azi intr-un tren intre statiile Victoriei - Universitate, eveniment care a dus la intarzieri in circulatia garniturilor. La Universitate a trebuit sa intervina politia. Scorseze-ul nu s-a (prea) bagat...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo Utilizator anonim

ByOnu wrote:
De curiozitate, MRex poate elibera o adeverinta cum ca trenul respectiv a fost blocat in tunel? Eu am dovada ca m-am aflat in el prin cartela. CFR-ul elibereaza astfel de adeverinte. :roll:


Mai bine zis prin cartela ai dovada ca ai intrat la metrou, ce ai facut dupa trecerea de turnicheti nu mai ai cum sa probezi, decat daca ai martori sau inregistrarea video de la urcarea in tren.

 


Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo subway guru

Farsă: Colet suspect la metrou, în staţia Universitate
TRAFIC • 11 Decembrie 2012 - 14:30 • B365.ro
http://b365.ro/farsa-colet- ... 85564.html
Anunţul privind coletul suspect a fost făcut prin sistemul de urgenţă 112. În fapt, era vorba de o geantă cu cosmetice lăsată în staţie.

 


Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo iliutu

Azi 2123 s-a defectat si a ramas in statie la linia 2 in Piata Victoriei 1 (spre Dristor 2). La 17:44 au fost coborati calatorii.
Pana aici nimic deosebit.

Abia la 17:54 intra la linia 1 rama din spate spre Dristor 2.
Stationeaza si trec vreo 7 min pana rama defecta pleaca.
Dupa 2 minute intra la linia 2 urmatoarea rama spre Dristor 2.
Dupa 1 minut pleaca rama de la linia 1 spre Dristor 2.
Dupa 4 minute pleaca si rama de la linia 2 spre Dristor 2.
Chiar atunci intra in statie rama la linia 1 spre Gara de Nord.

Rezulta vreo 25 min de haos. Exitsa macaze la Piata Victoriei 1 ? Cat timp ia sa configurezi un traseu ?

 


Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo ByOnu

iliutu wrote:
Azi 2123 s-a defectat


Pai cum asa, s-a stricat doar jumatatea 2? Cred ca n-ar mai trebui mentionat capul (1 sau 2), doar exista un singur BM 123. ;)

 


Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo Cristy

O femeie s-a aruncat în faţa metroului, la staţia Piaţa Unirii 1 din Capitală

http://www.realitatea.net/o-femeie-s-a-...z2cRZts1Yt

 


Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo Budy187

Duca-se ! Eu pe bune nu ii inteleg pe oamenii astia care se sinucid la metrou. Daca ai probleme cu capul, fa-o intr-un loc discret si nu perturba juma' de Bucuresti... :x

 


Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo georgica2704

Un bărbat de 40 de ani s-a aruncat azi dimineata în faţa metroului în staţia Piaţa Unirii 2, dar a scăpat nevătămat, la faţa locului intervenind paramedicii SMURD pentru a-i acorda îngrijirile medicale necesare. Stirea aici:http://www.click.ro/news/bucuresti/aruncat-metroului-statia-Piata-Unirii_0_1680431947.html

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo sab

INCA UNUL...

Un barbat s-a aruncat in fata metroului, la statia Stefan cel Mare

http://www.hotnews.ro/stiri-ultima_ora-...l-mare.htm

Un barbat s-a aruncat in fata metroului, la statia Stefan cel Mare, vineri dimineata, insa mecanicul a reusit sa franeze la timp, astfel ca acesta nu a fost lovit de garnitura, au declarat pentru Mediafax oficiali de la Metrorex.

Potrivit surselor citate, incidentul s-a produs in jurul orei 8.16, barbatul, in varsta de aproximativ 25 de ani, sarind in fata trenului de metrou in momentul in care acesta intra in statia Stefan cel Mare, pe sensul spre Eroilor.

Mecanicul trenului l-a vazut pe barbat cand s-a aruncat pe linie si a reusit sa franeze inainte ca garnitura de metrou sa ajunga la acesta.

Barbatul a fost scos de pe linie de angajatii Metrorex, fiind ulterior preluat de un echipaj medical si transportat la spital. Acesta a suferit rani usoare, provocate de caderea pe linie, au mai spus sursele citate.

In urma incidentului, circulatia la metrou a fost blocata la Stefan cel Mare, pe sensul spre Eroilor, cateva zeci de minute.

 


Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo rosetti61

Era sa si-o ia de la mecanic. Nu le strica o lectie suplimentara in caz ca nu le iese, ca sa se lecuiasca de ganduri negre  :lol:

 


Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo survola

Cu toti bolnavii astia, tare mi-e ca o sa trebuiasca sa faca si la noi o separare cu pereti din aceia transparenti intre sine si peron.
Alti bani, alta distractie  :evil:

 


Re: Evenimente care duc la perturbarea circulatiei trenurilo AndreyCFR

Nu ar fi o idee rea să se instaleze PSD-uri(Platform Screen Doors), instalarea fiind foarte uşoară, numai că la cum e românul nu prea cred că ar rezista mult cu geamurile întregi şi fără graffiti. :lol:

 


Go to page:  1  ... 4 5 6 7 8 9 10  ... 183
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422352 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use