Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Lărgirea Constantin Brâncoveanu (2010)€

19 posts, 7521 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Re: Supralărgirea Constantin Brâncoveanu (2010) cornel001

Am trecut si eu prin zona si am facut neste pozne


















 


Re: Supralărgirea Constantin Brâncoveanu (2010) PinkyHog

Unde e verde, e de bine. Si bulevardul arata frumos asa, privind in zare... Dar parca tot are aerul unei marete artere din Epoca de Aur  :)

 


Re: Supralărgirea Constantin Brâncoveanu (2010) DeSimon

Frumos ce s-a facut aici, nu stiu daca largirea era chiar necesara, d-ar cel putin sa facut un bulevard frumos, cu spatii verzi si parcuri  :)  Aici cred ca un tramvai ar fi fost perfect, bine evident este SF pentru ca stim ca transportul electric (si mai special tramvaiul) este pe cale de disparitie  :(

 


Re: Supralărgirea Constantin Brâncoveanu (2010) Goldmund

Partea asta a Bucurestiului o cunosc destul de putin, insa a iesit si aici o treaba buna si fotografiile arata o artera civilizata. Trebuie sa ma uit in google earth de unde si pana unde este realizata aceasta artera, in lipsa unui proiect cu o harta.

 


Re: Supralărgirea Constantin Brâncoveanu (2010) rosetti61

Bulevardul Constantin Brancoveanu incepe din sos. Oltenitei si se termina in str. Turnu Magurele, segmentul largit este intre Izvorul Rece si Turnu Magurele.
http://wikimapia.org/#lat=44.3883783&lo ... 031;6008;0

 


Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2296 forum members have written 422364 posts in 5262 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use