Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Strapungere 1 Mai - Drumul Sarii (2010 - 2011)

297 posts, 77225 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 22
 
 

📖 Pagination options
Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării telvanni

Sunt 16 luni...cred ca a disparut un "1" de acolo.

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării marius baciu

Astia parca lucreaza tot cu lopata si roaba.Parca si vad soldatii la diribau,si premiul Stahanovistul anului.
Da trageti ziceti ce vreti dar chai imi pare enorm 16 luni pentru 500m de poteca

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării aztec

Corect, dar au trecut mai putin de 3 luni de la startul lucrarilor.. si eu zic ca se vede.
Inainte era un maidan de deseuri, .. acum incepe sa arate a strada. Eu sper sa se mentina ritmul lucrarilor.
Asa arata pe 10 septembrie



si asa pe 6 noembrie, cu canalizarea facuta deja, poza luata de aici de pe forum..





 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării subway guru

@autob368:
in legatura cu datele inscrise pe placuta cu lucrarea:
1. durata conform contractului de executie e de 6 luni de la ordinul de incepere;
2. valabilitatea autorizatiei de construire e de 18 luni de la data inceperii lucrarii;
3. placuta din fotografie e la capatul Drumul Sarii;
4. se pare ca datele cu 2012 sunt doar la capatul Drumul Sarii nu si la capatul Compozitorilor (urmeaza sa mai verificam).
Deocamdata atat...
Datele eronate se vor corecta.
OK?

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării autob368

E OK, multumesc frumos pentru informatii si ne bazam pe tine pentru informatii noi de la lucrarile bucurestene, in special Pasajul Basarab.  ;)
O seara buna in contiinuare.  :)

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării subway guru

Ei, pasajul Basarab e acum de actualitate, dar n-am de gand nici sa shomez nici sa ies la pensie anticipat!!!
Avem prea multe lucruri de facut 'impreuna' in Bucuresti ca sa-mi pot permite 'sa ma dau de-o parte'.
Hai, pregatiti-va pentru Aerogarii, Liviu Rebreanu, M5, M6 si cat mai multe altele!
Cand veti vedea ca ramura constructii a iesit din 'groapa' sa stiti ca atunci s-a terminat cu 'criza' in Romania. Cu cat mai repede, cu atat mai bine pentru noi toti...
Toate cele bune!

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării subway guru

Am uitat sa adaug ceva ce nu e scris pe 'tablita'...
Garantia lucrarii: 7ani.

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării subway guru

Stadiul lucrarii...
Ei zic ca au 'corectat' si tablita gresita  :lol: (au sters cifra 2)  8-)
Acum e anul 201 (inainte de Hristos???) :roll:

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării aztec

Oricum, fata den septembrie, au modificat si termenul de la 18 luni la 6 luni. Se vad placutele atat pe prima pagina cat si pe pagina 5..
Chiar ma mir, au inceput sa dea un termen decent pt o lucrare in romania...?

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării 3mil

Se vad progrese destul de mari in poze. :shock:  Daca se mentine ritmul actual, va fi gata in cateva luni. :)

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării aztec

Terenul e pregatit in mare parte pt turnarea betonului...
Adica este intins si compactat si stratul de nisip...

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării Ad_rem

Vad ca au inceput cu pavajul cu dale de beton a parcarilor spic, de pe margini. Poate nu au momentan utilaje ... Pe o zona e intinsa o folie de plastic mare, cat 2 benzi si poate cam de 100 de m lungime. Nu pricep. Maine dimineata, (daca ma trezesc din timp) fac cateva poze.

 


Re: Strapungerea 1 Mai - Drumul Sării bekxy

Dacă nu mă înşel, folia de plastic "prevesteşte" turnarea fundaţiei de beton.

 


Plastic Ad_rem

Au mai avansat cu covorul de plastic. Nu am mai vazut asa ceva.

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9  ... 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2300 forum members have written 422547 posts in 5266 topics and 515 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use